Medikal / Klinik Pilates nedir?

Her 5 kişiden 4’ü hayatının bir döneminde iskelet ve kas sistemi rahatsızlığı yaşar. Omurganın düzgün olmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması kaslarda gerilme, yorgunluk, stres ve ağrılı kas spazmlarına yol açar. Devamında şiddetli sırt ve boyun ağrıları şikayetleri ortaya çıkar.

Medikal / Klinik Pilates kişinin omurga sağlığını korumak ve postüründeki rahatsızlıkları ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi yöntemidir.

Kas-iskelet sisteminde ağrı, travma, eklem dejenerasyonu ya da yaralanması olan kişiler doktorlarının tavsiyesiyle Medikal Pilates / Klinik Pilates egzersizlerine başlayabilirler. Tecrübeli ekibimiz, kişinin rahatsızlığı ve şikayetlerini dinleyerek ona özel bir egzersiz programı oluşturur. Bu program ile kişinin eski kuvvet ve esnekliğinin kazanılması hedeflenir.

Klinik / Medikal pilates reformer, trapeze table, cadillac, chair, ladder barrel adı verilen ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilir, hasanın tüm kasları aynı anda dengeli bir şekilde çalışması sağlanır. Pilates programında karın, sırt, bel, kalça ve bacak kasları esnetilip güç kazandırılır. Omurga dejenerasyonlarına aşağıdaki örnekleri verebiliriz:

 • Sinir semptomları
 • Disk hasarları
 • Dejeneratif disk rahatsızlığı (DDR)
 • Spondilolistezis
 • Spondiloliz
 • Spinal Stenoz
 • Artirit
 • Dejeneratif eklem rahatsızlığı
 • Skolyoz

Klinik / Medikal Pilates ile geleneksel pilates arasındaki farklar nelerdir?

Geleneksel Pilates, pilates eğitmeni tarafından uygulanabilirken, Klinik / Medikal Pilates Fizyoterapist veya Egzersiz Terapisti tarafından uygulanır. Bir Fizyoterapist ya da Egzersiz Terapisti yaralanma, patoloji, bedensel fonksiyon, sağlık ve hareket kalıpları hakkında geniş bir bilgiye sahiptir. Bu bilgi hastayı derinlemesine değerlendirip ona uygun egzersiz programı hazırlamasını sağlar. Yaralanma geçmişi ( bel ağrısı, omurga, osteoporoz ) olan bir hasta için özel program hazırlanması kritik bir öneme sahiptir. Herkese uygulanan bir programın uygulanması, hastalığını tekrardan meydana çıkartarak ciddi sakatlıklara sebep olabilir.

Klinik / Medikal Pilates nasıl yapılır?

Bütün gününü masa başında geçiren ofis çalışanlarında yanlış duruş ve oturma pozisyonlarında uzun süre kalmaktan dolayı sırt ve bel ağrıları oluşur. Bu ağrılar için klinik pilates uygundur ancak pilates uzmanı olmayan kişilerin yanlış yönlendirmeleri ve uygulanan yanlış teknikler hastalara ciddi zararlar verebilir. Klinik / Medikal pilates Reformer adı verilen özel bir yatak ya da zemin üzerinde gerçekleştirilir. Reformer tüm kasların dengeli ve aynı anda çalışmasını sağlar. Kilo kontrolü, sağlıklı beslenme ve egzersiz programına düzenli katılım pilatesten en yüksek faydayı elde etmeyi sağlar.

Eğitmenler

Bihter

Bihter Bulut Demiryoğuran

Gösteri sanatları ve işletme okudu. Uzun yıllar dansın bir çok çeşidiyle ilgilendi. Kızı doğduktan sonra pilatesle tanıştı. Bedenine ve ruhuna çok iyi geldiğini hissetti. Eğitimlerini tamamlayıp Piada pilatesi kurmaya karar verdi.

Stüdyo Kuralları

 • Tüm iptal ve değişikler en az 12 saat önceden yapılmalıdır. Daha geç yapılan iptallerde seansı veren eğitmen tarafından seans yapılmış kabul edilir ve ücret tam olarak tahsil edilecektir.
 • Ders süresi 50 dakikadır.
 • Ders süresince ayaklarda çorap olmalıdır.
 • Derse geç gelişler ders alma sürenizi kısaltacaktır. Bir sonraki misafirimiz bekletilmeyecek ve ders tam vaktinde bitirilecektir.
 • Sabitlenmiş ders saatleri sizin tarafınızdan 3 kez iptali durumunda sabit saatiniz otomatikman kaldırılacaktır.
 • Ödemeler derslerden önce yapılmalıdır.
 • 10 derslik paketler 4 hafta, 20 derslik paketler 9 hafta, 30 derslik paketler ise 15 hafta geçerlidir.

Fırsat Paketleri

Herkesin ihtiyacına göre uzmanlarımız tarafından belirlenmiş derslerimizi sizler için daha avantajlı hale getirdik. Paket halinde ders alarak %30’a varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Tanışma Dersi

Her bedenin egzersiz gereksinimi farklıdır. Hem kendimizi size tanıtmak hem de bedeninizin ihtiyaçlarını size anlatmak için Tanışma Randevusu oluşturun.