Hamile pilatesi nedir?

Pilates genel anlamda vücudun daha esnek, daha güçlü ve daha dengeli olması için yapılan bir egzersizdir. Hamile pilatesi diğer adıyla Prenatal pilates vücudunuzu doğuma en iyi şekilde hazırlamak ve vücudunuzu geliştirmek için yapılan anne adaylarına yönelik bir Pilates türüdür. Düzenli bir şekilde yapıldığında hem fiziksel hem de duygusal olarak güçlenmeye yardımcı olur.

Hamile pilatesi ile normal pilates arasındaki fark nedir?

Normal pilateste ağırlık noktası karın bölgesi iken hamile pilatesinde pelvik bölgesidir. Hamilelik döneminde omurgaya dönük egzersizlerden yararlanılır. Bebek sebebiyle vücudun ağırlık merkezi değişir ve uterus her gün daha da büyüdüğü için belde bir boşluk meydana gelir. Bu boşluk ile birlikte karın daha da öne doğru ilerlediğinde omurga bozulur. Hamile pilatesi ile bu bozulmaların önüne geçmek ve postürün bozulmamasını sağlamak amaçlanır. Doğru postür elde edildiğinde uterus ne kadar büyürse büyüsün anne adayı hamilelik dönemini bel ve sırt ağrıları olmadan geçirir.

Anne adayı hamile pilatesine ne zaman başlamalıdır?

Eğer anne adayı daha önceden egzersiz yapmadıysa 14. haftada hamile pilatesine başlayabilir. Hamilelikten önce düzenli bir şekilde pilates yapan bir anne adayının doktor onayı varsa hamilelikte pilatese devam etmesinin bir sakıncası yoktur. 34 ve 37. haftalar arasında egzersizlerde temkinli ve güvenli bir şekilde ilerlenir. 37. haftadan sonra anne adayının vücudu pilates sayesinde belli bir gücü yakaladığı için gebeliğin son haftaları oldukça rahat geçer. Anne adayları son ana dek egzersizlere devam etmek ister.

Pilatesin bebeğe etkisi nedir?

Doğrusunu söylemek gerekirse bebeğe doğrudan fiziksel bir etkisi yoktur. Ancak anne adayı pilates sayesinde rahat bir hamilelik geçirdiği için, postürü ve bedeni güzelleşip güçlendiğinden dolayı mutlu olur. Elbette karındaki bebek de bu mutluluktan faydalanır. Doğum gerçekleştikten sonra bedeniyle arası iyi olan annenin mutluluğu bebekle birlikte katlanır.

Doğumdan ne kadar sonra pilatese başlanılabilir?

Normal doğum için 1 hafta, sezaryen için ise 6 ay süre geçtikten sonra pilatese başlanılabilir. Sezaryenden sonra başlamak için mutlaka doktorunuzdan izin almanız gerekir.

Eğitmenler

Bihter

Bihter Bulut Demiryoğuran

Gösteri sanatları ve işletme okudu. Uzun yıllar dansın bir çok çeşidiyle ilgilendi. Kızı doğduktan sonra pilatesle tanıştı. Bedenine ve ruhuna çok iyi geldiğini hissetti. Eğitimlerini tamamlayıp Piada pilatesi kurmaya karar verdi.

Stüdyo Kuralları

  • Tüm iptal ve değişikler en az 12 saat önceden yapılmalıdır. Daha geç yapılan iptallerde seansı veren eğitmen tarafından seans yapılmış kabul edilir ve ücret tam olarak tahsil edilecektir.
  • Ders süresi 50 dakikadır.
  • Ders süresince ayaklarda çorap olmalıdır.
  • Derse geç gelişler ders alma sürenizi kısaltacaktır. Bir sonraki misafirimiz bekletilmeyecek ve ders tam vaktinde bitirilecektir.
  • Sabitlenmiş ders saatleri sizin tarafınızdan 3 kez iptali durumunda sabit saatiniz otomatikman kaldırılacaktır.
  • Ödemeler derslerden önce yapılmalıdır.
  • 10 derslik paketler 4 hafta, 20 derslik paketler 9 hafta, 30 derslik paketler ise 15 hafta geçerlidir.

Fırsat Paketleri

Herkesin ihtiyacına göre uzmanlarımız tarafından belirlenmiş derslerimizi sizler için daha avantajlı hale getirdik. Paket halinde ders alarak %30’a varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Tanışma Dersi

Her bedenin egzersiz gereksinimi farklıdır. Hem kendimizi size tanıtmak hem de bedeninizin ihtiyaçlarını size anlatmak için Tanışma Randevusu oluşturun.