Yoga

Yoga farkındalık içerisinde yaşamımızı kapsayabilme yeteneğimizin geliştirilmesini hedefler. Bir egzersiz ve spordan öte bedenimize saygı ve disiplin geliştirerek hareket farkındalığı oluşturan ve zihni özgürleştiren bir felsefe daha doğrusu bir yaşam biçimidir. Anı yaşamak ve olanı olduğu gibi kabul edebilme, düşüncelerimizi terbiye ederek kontrol kabiliyetimizi geliştiren bir yoldur. Her beden her insan bu öğretiyi benimseyerek birbirinden bağımsız yollar izlerler. Nefes ve hareketler birbiri ile birleşmeye başladıkça zihnimiz buna uyum sağlamaya başlar ve iç alanımızda olan neyse onunla bağ kurar ve onu yargılamadan olanı kabul etmeye başlarız.

Yoga 5000 yıllık geçmişe sahip bir beden ve zihin çalışmasıdır. Bir çok farklı stili olan yoga fiziksel duruşları, nefes tekniklerini ve meditasyonu/gevşemeyi içerir.

Hatha Yoga: Ha – Tha ‘Güneş’ ve ‘Ay’ anlamına gelir. Hatha Yoga bir çok farklı yoga pozunu içeren klasik yoga sistemidir. Zihne ve bedene huzur getirmeyi amaçlar.

Vinyasa Yoga: Vinyasa ‘Akış’ demektir. Nefes ile uyumlu hareket serilerinden oluşur.

Yin Yoga: Pozlarda en az 3 dakika kalarak kaslardan ziyade bağ dokulara odaklanır. Eklemlerdeki kan dolaşımını arttırıp esnekliği geliştirmeyi amaçlar.

Yoganın faydaları nelerdir?

 • Kas gücü ve dayanıklılığı arttırır.
 • Esnekliği arttırır.
 • Kan dolaşımı ve kalp sağlığını düzenler.
 • Daha iyi uyumaya yardımcı olur.
 • Enerji seviyelerini yükseltir.
 • Organları detoksifiye eder.
 • Duruş bozukluklarını düzeltmeye yarar.
 • Endişe ve depresyona iyi gelir.
 • Kronik ağrıyı azaltır.
 • Endorfin salgılanarak modu yükseltmeye yardımcı olur.

Yoganın tarihçesi

Çok eski çağlardan beri insanlar, ermişler ve yaşamın merkezini merak eden herkes hareket halindeki evrenin sistemini anlamaya çalışmışlardır. Nereden geldik? Nereye gidiyoruz? sorularına yanıt arayan insanlar doğanın hareketlerini anlamak adına tüm canlıları gözlemlemişlerdir.Yogi ve Rsiler doğada gördükleri yaşam biçimlerini insan bedenlerine uyarlayarak etki ve sonuçlarını ilk kez kendi bedenlerinde deneyimleyen insanlardır. Bunu yapmalarındaki amaç doğanın hayvanlara ve bitkilere bahşetmiş olduğu özel yeteneklere sahip olmaktı. O günden bugüne yapılan hareketler ve duruşlar evrimleşerek bugünkü yoga duruşlarını oluşturmuşlardır.

Eğitmenler

Tuğba

Tuğba Tezer

Tuğba yıllar önce bir gün, merak ettiği için, bir yoga seansına girdi. Çıktığında garip hissediyordu; iyi anlamda! Sonra, ‘biraz daha öğreneyim’ diye düşünerek sayısız atölye ve programlara katıldı. Şarkı söylemeyi, hayvanları, insanların gözündeki ışıkları seviyor!

Dersler

Hamile Yogası

Hamile yogası yani diğer adıyla Prenatal yoga, hamilelik dönemini daha rahat geçirmek üzere hazırlanmış bir yoga çalışmasıdır.

Detaylı Bilgi

Bebek Yogası

Anne – bebek yogası annelerin ve bebeklerin birlikte katıldığı, anne ve bebek arasındaki iletişimi güçlendirmeyi hedefleyen yoga şeklidir.

Detaylı Bilgi

Grup Yoga Dersi

Her ders için belirlenen temaya göre grup seviyesi gözetilerek egzersiz planı oluşturulur. 4-5 kişilik sınıflardan oluşur.

Detaylı Bilgi

Doğum Sonrası Yoga

Doğum sonrası yoga, hamilelik dönemi boyunca kendi ve bebeğiyle ilgilenmekten yorgun düşen annenin fiziksel olarak kuvvetlenmesine yoğunlaşır.

Detaylı Bilgi

Stüdyo Kuralları

 • Tüm iptal ve değişikler en az 12 saat önceden yapılmalıdır. Daha geç yapılan iptallerde seansı veren eğitmen tarafından seans yapılmış kabul edilir ve ücret tam olarak tahsil edilecektir.
 • Ders süresi 50 dakikadır.
 • Ders süresince ayaklarda çorap olmalıdır.
 • Derse geç gelişler ders alma sürenizi kısaltacaktır. Bir sonraki misafirimiz bekletilmeyecek ve ders tam vaktinde bitirilecektir.
 • Sabitlenmiş ders saatleri sizin tarafınızdan 3 kez iptali durumunda sabit saatiniz otomatikman kaldırılacaktır.
 • Ödemeler derslerden önce yapılmalıdır.
 • 10 derslik paketler 4 hafta, 20 derslik paketler 9 hafta, 30 derslik paketler ise 15 hafta geçerlidir.

Fırsat Paketleri

Herkesin ihtiyacına göre uzmanlarımız tarafından belirlenmiş derslerimizi sizler için daha avantajlı hale getirdik. Paket halinde ders alarak %30’a varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Tanışma Dersi

Her bedenin egzersiz gereksinimi farklıdır. Hem kendimizi size tanıtmak hem de bedeninizin ihtiyaçlarını size anlatmak için Tanışma Randevusu oluşturun.